Jak zaprogramować swoją podświadomość

autor Karol Wyszomirski
1095 views
jak przeprogramowac podswiadomosc

Programowanie podświadomości

Czy wiesz, że możesz całkowicie przeprogramować swój umysł w taki sposób, aby pomagał Ci osiągać cele łatwiej i szybciej?

UWAGA: Informacje w tym artykule mogą Cię zszokować i możesz w nie nie uwierzyć.

Jeśli tak się stanie, całkowicie to zrozumiem.

Dziedzina, o której rozmawiamy, jest tak nowa, że odkrycia w niej są tak nowe, że mainstream nie jest jeszcze w stanie zrozumieć tych odkryć.

dr Joe Disenza

Za chwile podzielę się z Tobą 5 skutecznymi strategiami, które mogą pomóc Ci osiągnąć wszystko czego pragniesz. 

Jednak zanim to zrobię, musisz zrozumieć, jak działa ludzki umysł.

„Twoje życie jest wynikiem twoich programów, ponieważ 95% twojego życia jest wynikiem programów, które znajdują się w twojej podświadomości”

dr Bruce Lipton

Umysł świadomy i umysł podświadomy

Ludzki umysł składa się z dwóch części, z których każda uczy się i działa zupełnie inaczej.

Umysł świadomy, który jest kreatywną i mądrą częścią Ciebie, która dużo wie i uczy się z książek, filmów, wykładów itd…Wraz z upływem czasu staje się coraz mądrzejszy i bardziej świadomy w wyniku pobierania coraz większej ilości informacji.

Jeśli twój umysł świadomy się czegoś nauczy, nie oznacza to, że również twoja podświadomość się tego nauczyła.

Nie wystarczy przeczytać kilku książek o rozwoju osobistym. Samo przeczytanie książki nie zmieni twojego życia. Zrobienie też paru ćwiczeń tego nie uczyni. Jeśli nie zaangażujesz w ten proces podświadomości, sama wiedza nic nie da.

Drugi jest umysł nieświadomy lub inaczej nazywany podświadomym, który uczy się w zupełnie inny sposób. Jest to część umysłu, złożona z automatycznych nawyków.

W podświadomości znajdują się wszelkie twoje umiejętności, nawyki, zautomatyzowane zachowania, reakcje emocjonalne itd. Właśnie tam zlokalizowana jest umiejętność biegłego władania językiem ojczystym, mycie zębów, wiązanie butów, jazda samochodem, czy inne zdolności, z których korzystasz na co dzień.

Jednak, aby prezentowania tutaj strategia zadziałała, bardzo istotne jest zrozumienie i uświadomienie sobie faktu, że 95% czynności wykonywanych przez nas na co dzień jest nieświadoma, co oznacza, że praktycznie każda decyzja podejmowana przez Ciebie nie jest świadoma, lecz podświadoma.

Zdaje sobie sprawę, że możesz twierdzić inaczej.

Też tak kiedyś myślałem i właśnie z tego powodu przez 5 lat stałem w miejscu, zastanawiając się, czemu nie mogę zmienić mojej obecnej sytuacji życiowej na taką jakbym chciał, pomimo tego, że pracuje po 12,14 a nawet 16 godzin dziennie. Ale wróćmy do tematu…

„Umysł świadomy przetwarza tylko 40 bitów na sekundę (…) Za większość naszego życia odpowiada podświadomość, ponieważ to najpotężniejszy procesor w naszym ciele, który przetwarza 40 milionów impulsów nerwowych na sekundę.

dr Bruce Lipton

Jak uczy się podświadomość

Umysł podświadomy uczy się na 2 sposoby.

Pierwszy to taki, że przez pierwsze 6-7 lat życia ściąga wszystkie informacje oraz programy z otoczenia.

Dzieje się tak, ponieważ przez pierwsze 6-7 lat życia częstotliwość naszych fal mózgowych to theta. Jest to dokładnie ten sam stan, w którym ludzie znajdują się podczas hipnozy. Podatność na sugestie jest zwiększona, umysł świadomy jest w stanie zawieszenia, a wszelkie informacje czy sugestie przechodzą bezpośrednio do podświadomości i stają się programami.

Zostaliśmy wyposażeni w tą umiejętność jako dzieci, aby jak najszybciej nauczyć się setek tysięcy różnych zachowań, które umożliwia nam rozwój i przetrwanie.

To wyjaśnia dlaczego dzieci do 6-7 roku życia są w stanie nauczyć się 3, 4 a nawet 5 języków obcych jednocześnie, a dorosła osobą ma problem z nauczeniem się jednego nowego języka. Dzieje się tak, ponieważ dorośli głównie operują na częstotliwości beta, gdzie umysł selekcjonuje i dopuszcza do siebie niewielką ilość informacji.

Czy istnieje zatem sposób, aby w późniejszym wieku wgrać sobie nowe programy?

Tak. Istnieje kilka możliwości.

Nowa nauka

Jak wgrać sobie do podświadomości nowe programy

2 razy w ciągu doby twój mózg, jest przygotowany, aby robić „udate i instalować nowe programy” z otoczenia. 

Pierwszy moment jest, kiedy kładziesz się wieczorem spać, twój mózg stopniowo obniża częstotliwość fal mózgowych z beta, do alpha, następnie theta i delta, gdzie świadomość jest całkowicie wyłączona i pracuje tylko podświadomość.

Drugi jest moment jest, kiedy zaczynasz się wybudzać rano, częstotliwość fal mózgowych stopniowo narasta. Wychodzisz z fal delta przez fale theta, alpha aż do beta.

Kiedy jesteś w falach theta, możesz wgrać dowolny program, który bezpośrednio zostanie zainstalowany w podświadomości.

Możesz to zrobić, korzystając z nagrań, czyli autohipnozy lub możesz udać się do certyfikowanego hipnoterapeuty, który pomoże Ci zmodyfikować programy, które uniemożliwiają Ci osiągnięcie sukcesu.

Drugą możliwością jest tak zwane nawykowanie.

Kiedy skończysz 7 lat, podświadomość zaczyna uczyć się w inny sposób.

Uczy się poprzez tak zwane nawykowanie/przyzwyczajenie co oznacza, że jeśli powtórzysz tę samą czynność wiele razy, podświadomość zrobi z niej nawyk, a następnie ściągnie i zrobi program, który będzie działał poza świadomością.

Przypomnij sobie, jak uczyłeś się alfabetu.

Oczywiście robiłeś to poprzez powtarzanie.

A-B-C-D-E

A-B-C-D-E-F-G-H itd…

Powtórzyłeś alfabet tyle razy, aż doszedłeś do punktu, w którym podświadomość utrwaliła go jako program.

Dla uproszczenia: pomyśl, że podświadomość działa jak odtwarzacz kaset. To, co nagrasz, będzie w kółko odtwarzane.

Jak to się dzieję?

Stworzyłeś nawyk, który pozwolił podświadomości nauczyć się alfabetu oraz ściągnąć go jako program. (przy tworzeniu nowych programów, determinującym czynnikiem jest środowisko, ale o tym w innym artykule).

Nawyk, nie oznacza wpisania celu na kartce na lodówce czy w zeszycie, ale jego codzienne powtarzanie. Właśnie w taki sposób nauczyłeś się jazdy samochodem i innych rzeczy, które robisz teraz w życiu.

Największy wróg w tworzeniu nowych nawyków

UWAGA! Największym wrogiem w tworzeniu nowych nawyków jest twój świadomy umysł, czyli własna inteligencja i wewnętrzny krytyk.

Przeprogramowanie własnego umysłu wymaga dyscypliny, a przygotuj się na to, że twój świadomy umysł będzie sabotował twoje nowe działanie.

Dlaczego?

Ponieważ nowe działanie będzie wymagało większej ilości energii, a to się nie podoba naszemu organizmowi, ponieważ ten lubi wszystko automatyzować, dzięki czemu zaoszczędza energie.

Po drugie, będziesz musiał wyjść poza strefę komfortu i będziesz musiał skonfrontować się ze swoim wewnętrznym krytykiem.

Dlaczego?

Ponieważ robisz coś nowego, a tego nie lubią nasze ciała i umysły. One wolą pracować automatycznie, nawykami. 

Czy teraz w pełni uświadamiasz sobie, jakie jest to błędne koło?

Jak w takim razie, dowiedzieć się jakie mam programy

Nauka mówi o tym, że tylko 5% naszego zachowania jest świadome, pozostałe 95% naszego zachowania jest wynikiem programów jakie, nabyliśmy w dzieciństwie.

Co to oznacza?

„Twoje życie jest odbiciem programów, które masz w podświadomości”

dr Bruce Lipton

Jak zmienić program

Spójrz na swoje życie. Spójrz na wszystko z czym masz problem. Spójrz na momenty, w których dajesz z siebie 100%, a pomimo tego nie osiągasz wymarzonych rezultatów. Właśnie w tym momencie uświadomisz sobie, które zachowania powinieneś zmienić.

Możesz mi wierzyć lub nie, ale ja nie miałem programu odpowiedzialnego za pisanie i tworzenie treści.

Jeszcze rok temu pisanie artykułu zajmowało mi 2 miesiące, a wymyślenie nagłówka trwało 2 tygodnie.

Dziś w 4 godziny, jestem w stanie napisać 3 obszerne, wartościowe artykuły.

Artykuł, który właśnie czytasz, jest jednym z elementów skryptu szkoleniowego, który stworzyłem w 30 godzin roboczych.

Nieźle jak na kolesia co rok temu pisał jeden artykuł 2 miesiące, prawda? 

A wiesz co jest najlepsze? 

Ja się dopiero rozkręcam. I wiem, że z wiedzą którą, dziele się z Tobą w tym artykule, można osiągnąć o wiele więcej.

Skąd wiem?

Wiem po sukcesach moich podopiecznych. Nie są to tylko spektakularne transformacje sylwetkowe, są to ogromne zmiany życiowe. Doskonałe zdrowie, zwiększona efektywność w pracy, awanse, podwyżki, lepsze relacje czy zwieszone odczuwanie szczęścia to tylko kilka korzyści, jakie daje biohacking.

Wracając do tematu…

Planuj swój dzień

Trzecia możliwość to dokładnie planowanie kolejnego dnia, zanim położysz się spać.

Na kartce papieru rozpisz sobie dokładnie, krok po korku jak będzie wyglądał twój dzień. Napisz godzinę, o której wstaniesz, rozpisz swój poranny rytuał krok po kroku, a następnie listę zadań, którą masz do wykonania, napisz najważniejsze rzeczy, które chcesz zrobić. Dodatkowo wyobraź sobie jak realizujesz swój dzień według tego planu, oraz zastanów się z jaką intencją to robisz.

Podświadomość nie rozróżnia pojęcia czasu, więc potraktuje to jako wydarzenie, które już miało miejsce. Wydarzenie, które zna i które wykonuje według nawyku. Zobaczysz, jak bardzo ułatwi Ci to kolejny dzień.

Przepisuj swoje cele

Czwarta możliwość, to przepisywanie swoich celów codziennie.

Podświadomość uczy się przez powtórzenia, tak więc pomóż jej przyspieszenie tego procesu, przepisując codziennie cele, nad którymi obecnie pracujesz. Dodatkowo wyobraź sobie, siebie samego dokładnie 5 sekund przed jego osiągnięciem.

Proś podświadomość o podpowiedź

Piąta możliwość, proś swoją podświadomość o podpowiedź lub rozwiązanie zadania czy problemu, który masz.

„Nigdy nie Idź spać bez proszenia swojej podświadomości o podpowiedz”

Tomas Edison

Podczas gdy śpisz, twoja podświadomość cały czas pracuje. Więc, zamiast iść spać martwiąc się i stresując jakimś problemem, zamiast tego pomyśl co musi się stać, abyś mógł rozwiązać to zadanie czy ten problem. Co jest Ci potrzebne?

Cokolwiek to by nie było. Poproś na głos swoją podświadomość, o podsunięcie rozwiązania.

Zobaczysz, że możesz obudzić się w środku nocy z rozwiązaniem problemu lub rano pod zimnym prysznicem wpadnie Ci do głowy genialne rozwiązanie.

Pamiętaj, że podświadomość jest setki tysięcy razy silniejsza od świadomości, daj jej czas, a na pewno pomoże rozwiązać Ci każdy problem.

Jeśli zainteresował Cię temat programowania podświadomości, to obejrzyj poniższe 2 filmiki, w których dr Bruce Lipton oraz Dr. Joe Dispenza omawiają szerzej to zagadnienie.

Dziękuje, że jesteś

Karol Wyszomirski

PS: Klucz do szczęśliwego i spełnionego życia tkwi w nauczeniu się współpracy ze swoim nieświadomym umysłem.


1 Skomentuj
4

Related Posts

1 Skomentuj

Co to jest i jak działa dieta Ketogeniczna - Blog - Karol Wyszomirski - Zhakuj i stuninguj umysł i ciało 1 października 2019 - 12:13

[…] musisz, wtedy zwracać świadomej uwagi na to, co robisz, ponieważ program w twojej podświadomości dba o Ciebie i o Twoje […]

Reply

Zostaw komentarz