Jak Dr Iliana Ramirez pomoże Ci pozbyć się stresu w zaledwie 5 minut

17 marca 2018

Jak Dr Iliana Ramirez pomoże Ci pozbyć się stresu w zaledwie 5 minut

Jeśli chcesz pozbyć się stresu i doznać uczucia zrelaksowania, to mało znana technika oddechowa wywodząca się z Meksyku, którą poznasz, czytając ten artykuł sprawi, że pozbędziesz się go zaledwie w 5 min.

Stres męczy, niszczy, doskwiera, dołuje i pozbawia chęci do życia.

Znam to uczucie. Na szczęście znam też sposób, jak się pozbyć stresu w zaledwie 5 minut.

I podzielę się nim z Tobą.

Chodzi o mało znaną, a niezwykle skuteczną technikę oddechową wywodząca się z Meksyku opracowaną przez Szamanów Curanderos.

Tak, wiem co sobie myślisz: to niemożliwe, to jakaś „ściema”.
Nie stresuj się – też tak myślałem… 🙂

Zaufaj mi i daj się na moment przenieść na niesamowite warsztaty mojej meksykańskiej nauczycielki Iliany Ramírez Rangel.

Głęboki wdech…

Głęboki wydech…

Głęboki wdech…

Głęboki wydech…

Głos Iliany działał kojąco.

Otworzyłem oczy i spojrzałem na mojego przyjaciela Kamila, u którego na twarzy widniał błogi uśmiech od ucha do ucha.

Pomyślałem sobie „***** co za combos”, jak jej udało się to zrobić?! Przecież Kamil jeszcze 5 minut temu był totalnym sceptykiem wobec perspektywy swojego zrelaksowania…

To naprawdę działa! Powiedziałem to na głos i nagle zobaczyłem, że wszyscy uczestnicy warsztatów wyglądają identycznie jak Kamil…

Byłem na warsztatach Inner Energy – Connected (Tradycyjna Koncepcja Energii) zaledwie 20 min, a ja, już czułem „totalnego luza” i wewnętrzny spokój.

Poznałem jedno proste ćwiczenie oddechowe, które sprawiło, że pozbyłem się stresu i poczułem niesamowity przypływ energii twórczej. Rewelacja.

Ok. Wychodzimy z warsztatów i wracamy do rzeczywistości:)

Na początek chcę przedstawić Ci moją wspaniałą nauczycielkę Ilianę Ramírez Rangel. Meksykankę urodzoną w rodzinie z tradycjami Szamanów Curanderos. Illiana aktualnie mieszka w Polsce, jest doktorem farmacji, a prywatnie żoną dr. Mateusza Grzesiaka, pasjonatką podróży, medytacji, jogi i rozwoju holistycznego.

Pozwól, że zacytuje samą Mistrzynię:

„Oddychanie wyciszające stosowane jest, gdy chcemy się uspokoić, pragniemy nabrać dystansu, ochłonąć i ograniczyć stan nadmiernej aktywności. Przydaje się bardzo przed występami publicznymi, zawodami sportowymi lub stresującymi rozmowami”.

Teoria: SKRÓCENIE WDECHU i PRZEDŁUŻENIE WYDECHU.

Praktyka:

3 sekundy bierzemy wdech (liczymy w głowie za pomocą dialogu wewnętrznego)

6 sekund robimy wydech (liczymy w głowie za pomocą dialogu wewnętrznego)

Ćwiczenie to robimy do momentu, aż poczujemy się rozluźnieni i skoncentrowani, zazwyczaj w zupełności wystarcza 5 minut. Na zakończenie stabilizujemy oddech i przy wdechu oraz wydechu liczymy do 3.

BONUS: jeśli chcesz zintensyfikować ten stan, polecam wsadzić słuchawki w uszy i odpalić fale alfa, które wpłyną na obniżenie częstotliwości mózgu, a tym samym pozwolą Ci wejść jeszcze  głębiej w stan alfa – lekki stan relaksacyjny.

TU znajdziesz nagranie z falami alfa całkowicie za darmo!

Trzymam kciuki! Baw się dobrze!

PS. Jeśli czytasz teraz moje słowa, to znaczy ze przeczytałeś cały artykuł. Wypróbuj ćwiczenie teraz i poczuj jak głęboko się relaksujesz podczas gdy twoja percepcja rzeczywistości rozszerza się. Zamknij oczy ?


Karol Wyszomirski.

Napisane przez
Karol Wyszomirski

Zostaw komentarz