Rape wyciszy twój umysł i pomoże Ci pozbyć się negatywnych emocji

autor Karol Wyszomirski
2540 views

Zanim dowiesz się, co to jest i jak działa rape, poznaj jej legendę.

Legenda Rape

Dawno dawno temu, kiedy śmierć jeszcze nie istniała, plemię Yawanawa miało króla o imieniu Ruwa.

Kiedy na ziemi pojawiła się śmierć, zaczęła zbierać swoje pierwsze żniwa.

W końcu nastała też kolej króla.

Śmierć go zabrała, a plemię pochowało króla z należytym szacunkiem.

Jednak po pewnym czasie stało się coś dziwnego..

Na jego grobie zaczęły rosnąć niespotykane dotąd rośliny…

Najmądrzejszy w tym czasie człowiek w plemieniu nakazał, aby ususzyć je i zetrzeć na proch.

Następnie plemię zaczęło je spożywać na różne sposoby, między innymi poprzez wdmuchiwanie prochu do nosa.

Umożliwiło im to doświadczanie niezwykłych doznań i stanów, które zaczęły wspierać ich w rozwoju i leczeniu.

Pradawne plemiona od pokoleń wierzą, że każda rosnąca roślina w dżungli ma swoją moc i inteligencje.

Że z każdą rośliną można się zaprzyjaźnić lub nie. Dlatego stosując pradawne medycyny, bardzo ważny jest szacunek do nich oraz intencja danej osoby. 

Jeśli stale gdzieś pędzisz, brakuje Ci czasu i chciałbyś na chwilę zwolnić oraz skupić uwagę wewnątrz, to przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, w jaki sposób medycyna rape z Ameryki Południowej może Ci w tym pomóc.

Co to jest rape

Rape to „święta, uzdrawiająca tabaka”, stosowana od tysięcy lat przez rdzenne plemiona z regionu Amazonii.

Dlaczego warto stosować rape

W pierwszej kolejności rape oczyszcza organizm z toksyn, nadmiaru śluzu i bakterii umożliwiając szybszą walkę z chorobami (w szczególności z katarem i przeziębieniem).

Kiedy już oczyścisz swoje ciało, pomoże Ci pozbyć się negatywnych myśli i emocji.

Z psychologicznego punktu widzenia, rape ma zdolność do przerywania zapętlających się wzorców myślowych, które zazwyczaj pojawiają się w sytuacjach problemowych. To działanie pozwala, zobaczyć sytuację z innej perspektywy.

Gdy już rape oczyści Cię na poziomie fizycznym i pomoże Ci uwolnić się od negatywnych zapętlających się wzorców myślowych, możesz spodziewać się głębokiego rozluźnienia ciała, rozjaśnienia umysłu, poprawy koncentracji oraz wzrostu siły i wewnętrznej mocy.

Warto jest wiedzieć, że istnieje wiele rodzajów rape i każde działa trochę inaczej, dlatego warto jest sprawdzić na sobie różne mieszanki i wybrać te, które do nas najbardziej pasują.

Jak działa rape

Swoje uzdrawiające działanie rape zawdzięcza wyjątkowej mieszance świętych i leczniczych roślin i drzew.

Jednym z jej głównych składników jest Nicotiana Rusica (tytoń bakun), który jest bardzo silny i umożliwia osiągnięcie efektu większej uważności i uziemienia.

Używanie tytoniu w celach rytualnych, leczniczych i rekreacyjnych przez plemiona w Ameryce Południowej jest głęboko zakorzenione w ich kulturze i sięga cywilizacji Majów.

Rape dzięki zawartości naturalnej nikotyny stymuluje mózg do produkcji epinefryny, acetylocholiny i dopaminy, czyli kluczowych neuroprzekaźników odpowiedzialnych za uważność, skupienie i koncentrację.

Tytoń może być nawet halucynogenem, ponieważ zawiera dwa alkaloidy: harman i norharman, które są blisko spokrewnione z harminą i harmaliną. Te dwie beta-karboliny hamują oksydazę monoaminową, czego efektem jest działanie przeciwdepresyjne i stymulujące.

Kolejnym składnikiem rape są popioły pochodzące z kory różnych świętych roślin i drzew. 

Poszczególne mieszanki roślin, z których tworzy się rape pozostają często tajemnicą plemion.

Faktem jest, że rape poprawia funkcje poznawcze, czyli śmiało możemy zaliczyć je do grupy nootropików – substancji przyspieszających umysł, poprawiających zdolność nauki, pomagających szybciej zapamiętywać, pozwalających na większą kreatywność i dających porządnego kopa motywacji.

Tak więc może być również doskonałym narzędziem biohakerskim, oczywiście dla osób, potrafiącym z niego korzystać z szacunkiem.

Rodzaje rape

rodzaje rape

“Można wiele mówić o rodzajach rapee, które są oczywiście na różne sposoby opisane w internecie, ale nie zapominajmy, że to jest naturalna medycyna, rośliny, które mają swoją inteligencję i swój plan..”

Paulina z Forca Femina

W tym miejscu pozwolę sobie zacytować Pauline z Forca Femina, która jest specjalistką od Rape.

Można wiele mówić o rodzajach rape, które są oczywiście na różne sposoby opisane w internecie, ale nie zapominajmy, że to jest naturalna medycyna, rośliny, które mają swoją inteligencję i swój plan…dlatego raczej sugeruje nieanalizowanie, a doświadczanie zamiast szufladkowania.

Wielokrotnie byłam świadkiem, jak jeden rodzaj rapki działał na ludzi w tym samym momencie kompletnie inaczej…

Osobiście zachwyca mnie, jak wiele wytycznych wpływa na każde doświadczenie związane z rape: bo tutaj wszystko ma znaczenie…

Rodzaj rape (przy czym pamiętajmy, że każda partia Kuntanawy docierającej do Europy prosto z dżungli będzie nieco inna…przecież żaden szaman nie siedzi z wagą, i nie odważa za każdym razem poszczególnych składników w stałych i tych samych proporcjach), kto ją przygotuje i w jakiej porze roku, jak długo już leżakuje, to, w jakim stanie emocjonalnym jest osoba, która ci rapke podaje, w jakich warunkach ci podaje..

Człowiek może zupełnie inaczej doświadczać rapki w warunkach naturalnych typu las, a inaczej w pokoju przed snem. 

Ogromne znaczenie ma jego intencja i jego moment dnia/życia i przede wszystkim stan psycho-fizyczny. 

I oczywiście różne rodzaje rapki różnią się od siebie…są mocniejsze i delikatniejsze w odczuciu, jedne do pracy nad męską energią w Tobie, inne nad żeńską, ale tyle jest wytycznych wpływających na każde doświadczenie, że im mniej tutaj słów i opisów, tym chyba większa otwartość na tą medycynę. 

Jak stosować rape

Podanie Ceremonialne

jak stosowac rape tepi

Uważa się, że rape powinno być przyjmowane w warunkach ceremonialnych, czyli z szacunkiem i pełnym poświęceniem uwagi tej medycynie.

W typowej ceremonii uczestniczą dwie osoby. W pierwszej kolejności jedna z nich wdmuchuje drugiej rape przez bambusową rurkę lub rurkę z kości z drzewa palo santo. Natomiast w Peru również z kamienną rurkę o nazwie tepi do nozdrzy.

Tradycja głosi, że podanie rape zaczyna się od lewej dziurki, która symbolizuje śmierć lub pożegnanie starego. Następnie przechodzi się do prawej dziurki, która symbolizuje odrodzenie lub powitanie nowego.

Taki sposób podania nowego stwarza bardzo intymne połączenie pomiędzy podającym a otrzymującym. Obie osoby łączą się przez oddech oraz dają sobie przyzwolenie na wymianę swoich energii, co pomaga w procesie uzdrowienia.

Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda prawdziwa ceremonia, to więcej dowiesz się tutaj

Samo-podanie

rape samopodanie

Rape można również podawać sobie samemu przez rurkę w kształcie litery „V”, która nazywa się kuripe.

Przed przystąpieniem do ceremonii, bardzo ważne jest ustalenie swojej intencji, ponieważ ta będzie kierowała energię w odpowiednim kierunku.

Rape na festiwalach 

Bardzo podoba mi się podejście Pauliny do tematu, która gości bardzo często na różnego rodzaj festiwalach i ma tam stanowisko z rape.

Zaprasza ludzi, którzy nigdy nie mieli styczności z rape.

“Mówię, chodź, siadaj, zrobię Ci rapkę. Którą chcesz spróbować? Zobacz i poczuj, która Cię woła… Zobacz, doświadcz, która Ci odpowiada bardziej lub mniej…”

Sprawdza się to fantastycznie i ludzie z tego uwielbiają korzystać. Bardzo często okazuje się, że mają pierwszy raz okazję spróbować i czują jak bardzo pozytywnie wpływa to na nich…

Mają pełną dowolność, żeby spróbować różnych rodzajów i wybrać ten rodzaj, który najbardziej do nich pasuje.

Możliwe skutki uboczne po podaniu rape

Ponieważ rape jest silną medycyną oczyszczającą – szczególnie na poziomie fizycznym doskonale pomaga oczyścić zatoki i usunąć zwapnienia z szyszynki.

Możliwe jest wystąpienie zaraz po aplikacji chwilowych objawów w postaci zawrotów głowy, przyspieszonego bicia sera, przyspieszonych ruchów w jelitach, biegunki czy nawet wymiotów, jednak te wszystkie objawy bardzo szybko mijają (o ile w ogóle wystąpią) i stanowią część procesu oczyszczenia i uzdrawiania.

Podsumowanie

Dzięki rape osiągniesz wyciszenie, większe zrozumienie siebie oraz przejdziesz szybko w dość głęboki stan medytacyjny, który pozwoli poczuć Ci się naprawdę dobrze…

Ważne jest, aby pamiętać, że rdzenne plemiona uważają każdą roślinę za leczniczą i świętą. Używają ich w modlitwach i ceremoniach z intencją. Dlatego powinno traktować się rape z szacunkiem jako świętą medycynę, która uczy i uzdrawia.

Jeśli przeczytałeś ten artykuł do końca, to z pewnością zainteresował Cię temat rape dlatego, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej w tym temacie zapraszam bezpośrednio do kontaktu z Pauliną z Forca Femina

Dziękuje, że jesteś!

Powyższy artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny mający na celu poznanie kulturę plemion Amazonii i nie stanowi wskazania do leczenia jakichkolwiek dolegliwości.


Źródła:


2 komentarze
1

Related Posts

2 komentarze

Joanna 18 listopada 2019 - 22:01

Wspaniała RAPErka ta Paulina ❤️ I piękne zdjęcia robi 👌

Reply
Chryscina 19 listopada 2019 - 12:51

Dziękuję za artykuł! Cudnie to opisałeś! Cieszę się, że ta medycyna jest co raz bardziej popularna w Polsce. Widzę ile dobra robi.
Bylam na ceremonii rapeé u Asi i Alka z Wibracji Miłości i to było mega przeżycie! Mieszanka rapee w połączeniu z wysokowibracyjnymi dźwiękami fundowały przepiękną podróż. Polecam ❤️

Reply

Zostaw komentarz